Bad Bunnys Zara-tröja säljs för över 300 000 kronor
Tröjor identiska med den som Bad Bunny uppträdde i på Super Bowl säljs på andrahandsmarknaden för upp till 35 000 dollar, motsvarande över 300 000 kronor. Det rapporterar Bloomberg.
Miljontals människor tittade på söndagens show, där världsartisten bar kläder från fast fashion-jätten Zara som en del av ett samarbete.
Tröjorna delades ut till ett begränsat antal anställda på Inditex, modejättens spanska moderbolag som är noterat på Madridbörsen.
Zara avböjer en intervju men säger enligt Bloomberg att kläderna aldrig avsetts att säljas kommersiellt.
Omni är politiskt obundna och oberoende. Vi strävar efter att ge fler perspektiv på nyheterna. Har du frågor eller synpunkter kring vår rapportering? Kontakta redaktionen