Här är nästa Wonderwoman
Regissören Zack Snyder har avslöjat hur hans Wonderwoman ser ut. Regissören bakom Batman vs. Superman: Dawn of Justice som har premiär 2016 har börjat visa upp delar av sitt verk. Tidigare har han twittrat en bild på Ben Affleck som Batman.
I en tweet från Comic-Con i San Diego visades Gal Gadot upp som Wonderwoman. Samtidigt marscherades Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman) och Gal Gadot (Wonderwoman) upp på scen klädda i kläder på samma tema som sina karaktärer; Affleck i svart läderjacka och grå tröja, Cavill i vit tröja och Gadot i läderväst och byxor. Skådespelarna sa ingenting – däremot visades ett kort klipp på Batman och Superman från filmen.
Omni är politiskt obundna och oberoende. Vi strävar efter att ge fler perspektiv på nyheterna. Har du frågor eller synpunkter kring vår rapportering? Kontakta redaktionen