Sheen stäms av sitt ex: ”Hade aldrig haft samlag”
Skådespelaren Charlie Sheens före detta fästmö Scottine Ross stämmer honom för misshandel och för det faktum att han inte berättade att han var hiv-positiv när de inledde sitt förhållande 2013, skriver Variety.
”Om Sheen hade berättat för målsäganden att han var hiv-positiv när de träffades så hade hon aldrig haft samlag med honom, och deras påföljande relation hade aldrig uppstått”, står det i stämningsansökan.
Sheen gick ut med nyheten om sin sjukdom i tv-programmet ”Today” förra månaden. Då sa han också att han att han inte undanhållit sin sjukdom från någon av sina partners.
Omni är politiskt obundna och oberoende. Vi strävar efter att ge fler perspektiv på nyheterna. Har du frågor eller synpunkter kring vår rapportering? Kontakta redaktionen