Hem
ToppnyheterSenaste nytt
Bli medlem

Dödssjuke pojken Hajrudin

Dödssjuke pojken Hajrudin

Zlatans hälsning: ”Jag tänker på dig hela tiden”

Den cancersjuke pojken Hajrudin Kamenjas har bara ett par veckor kvar att leva. Hajrudin är ett stort fan av fotboll och framförallt Zlatan Ibrahimovic. Den svenske stjärnan har nu spelat in en videohälsning till pojken, då han inte haft möjlighet att åka och träffa honom.

15 oktober 2013, 19.22

Dödssjuke pojken Hajrudin

Dödsjuke pojken fick träffa fotbollsstjärnor

Det bosniska landslaget såg till att träffa döende Hajrudin Kamenjas, mitt under den viktiga upplanddningen. Åtta-åringen - med en månad kvar i livet - fick bland annat hänga med Premier League-stjärnor.

14 oktober 2013, 09.40

Dödssjuke pojken Hajrudin

Besöker inte dödssjuk pojke – skickar tröja

Hajrudin Kamenjas, 8 år, är cancersjuk och hans sista önskan är att träffa sin idol Zlatan Ibrahimovic. Trots rykten och massiv mediebevakning blir mötet inte av. Enligt Sport.ba har Zlatan inte möjlighet att besöka pojken i Sarajevo, men ska skicka en signerad tröja.

3 oktober 2013, 17.41