Hem
ToppnyheterSenaste nytt
Bli medlem

Justin Timberlake

Sport

Det här väntar Sverige i sommar – besök på arenan i Houston

Det är platsen där Sverige kommer ställas mot Nederländerna i sommarens VM-slutspel. Men spelplatsen Houston Stadium har redan varit i hetluften flera gånger.

Omni Mer
Houston Stadium är en av tre arenor som svenska landslaget kommer spela på i VM:s gruppspel

Nöje & kultur

Timberlake ställer in ny spelning – tredje på kort tid

Justin Timberlake ställer in ytterligare en spelning under sin pågående turné. Det är det tredje inställda framträdandet på lika många månader, skriver Deadline.

1 december 2024, 14.33
Justin Timberlake den 1 april 2024.

Timberlakes rattfylla

Samhällstjänst för Justin Timberlake efter rattfyllan

Artisten Justin Timberlake har nått en överenskommelse i det rättsfall där han anklagas för rattfylleri. Han erkänner ett mindre allvarligt brott och slipper därmed åtal. Domen blir motsvarande drygt 8 000 kronor i böter och 25 timmars samhällstjänst, rapporterar amerikanska medier.

13 september 2024, 18.54
Polisens bild på Timberlake efter gripandet/ Timberlake utanför rätten på fredagen.

Timberlakes rattfylla

Timberlake får indraget körkort efter rattfylleri

Popstjärnan Justin Timberlake får sitt körkort indraget i delstaten New York i rättegången för rattfylleri, rapporterar NBC News.

2 augusti 2024, 18.33
Timberlakes polisfoto/Sag Harbor, där han greps.

Timberlakes rattfylla

”Timberlake hade glasartad blick och luktade sprit”

Popstjärnan Justin Timberlake har släppts efter att ha gripits för rattfylleri på i Sag Harbor i New York på onsdagen. Han har delgivits misstanke och ska framträda i rätten i slutet av juli.

19 juni 2024, 06.08
Justin Timberlake fotograferad av polisen i Sag Harbor.

Timberlakes rattfylla

Justin Timberlake har gripits för rattfylla

Popstjärnan Justin Timberlake har gripits för rattfylla på Long Island i USA, uppger polisen för amerikanska medier.

18 juni 2024, 15.11
Timberlake.

Helg • Recensioner

Justin Timberlake fejkar en medelålderskris

Popstjärnan Justin Timberlake tycks först ha drabbats av någon form av medelålderskris på sitt senaste album ”Everything I thought it was”, skriver Neil McCormick i The Telegraph.

15 mars 2024, 15.29
Justin Timberlake i november 2023.

Nöje & kultur

Justin Timberlake till Sverige – spelar på Tele2

Popstjärnan Justin Timberlake ska ge sig ut på Europaturné och den 2 september gör han ett stopp i Stockholm för en spelning på Tele2 arena. Det skriver TT.

23 februari 2024, 07.13
Justin Timberlake.

Britney Spears memoarer

”Bytte min frihet mot att få sova med mina barn” – viktigaste från Spears bok

Pappans förmyndarskap, drogproblemen och kampen mot skvallertidningarna: The New York Times går igenom de viktigaste delarna i Britney Spears omtalade memoarer som släpptes i veckan. I boken beskriver Spears genomgående känslan av att vara alltför uppmärksammad av allmänheten, att vara övervakad på ett påträngande sätt. Det gäller både hennes egna föräldrar, paparazzi och till och med de läkare som hon säger ”tog mig bort från mina barn, mina hundar och mitt hem”.

Omni Mer

Britney Spears memoarer

Spears: Gjorde abort under åren med Timberlake

Under sitt treåriga förhållande med Justin Timberlake gjorde Britney Spears en abort. Det skriver stjärnan i sin självbiografi ”The woman in me”, enligt People som tagit del av ett utdrag innan publiceringen den 24 oktober.

17 oktober 2023, 23.02
Britney Spears och Justin Timberlake 2002.