Hem
ToppnyheterSenaste nytt
Bli medlem
ANNONS
ANNONS
(TT, Aftonbladet)
Opinion

Virtanen: ”Fin och stark intervju med Norén”

Av Josefin Pehrson
Publicerad: 8 juni 2015
ANNONS

”Aktuell. Karismatisk. Solitär. Konstig. Hoppfull. Sorglig”, skriver Fredrik Virtanen om intervjun med Gustaf Norén i ”Breaking News med ­Filip & Fredrik” om bandet Mando Diaos splittring.
Virtanen tar upp kritiken från TV4:s Jessika Almenäs som skrev på Twitter att det var ”ganska uppenbart att han var stenhög och inte mådde bra.”
”Det är knappast världens ände att vara påverkad i tv. Snarare ett normalbeteende för en rockstjärna”, skriver Virtanen.
Han fortsätter att citera Norén som i intervjun berättade om bandets splittring.
– Jag har alltid sett musikkonstellationer som ett sår, sa Gustaf Norén.
”Jag förstår vad han menar. Herr Norén verkade smart och egensinnig i sina ­pyjamaskläder, antagligen något dyrt, med skruvat mönster”, skriver Virtanen.

ANNONS
Fredrik Virtanen: ”Norén-intervjun är fin och stark”
krönika · Aftonbladet
Hela avsnittet av Breaking News med Filip & Fredrik
www.kanal5play.se
Gustaf Noréns ord om avhoppet från Mando Diao
Expressen
Annons
Ta med familjen på höstlov — upp till 25% rabatt på två nätter hos Elite Hotels, frukost ingår
Elite Hotels
ANNONS
Omni är politiskt obundna och oberoende. Vi strävar efter att ge fler perspektiv på nyheterna. Har du frågor eller synpunkter kring vår rapportering? Kontakta redaktionen
Fredrik VirtanenGustaf NorénMusikMando Diao