Harry Styles i februari 2020. (Charles Sykes / TT NYHETSBYRÅN)

Styles: Att meditera hjälpte mig genom jobbiga 2020

Meditation har förändrat livet för artisten Harry Styles och hjälpt honom genom det jobbiga året 2020, säger han i en intervju med Vogue.

– Det har förändrat mitt liv, men det är så subtilt. Det har hjälpt mig att vara mer närvarande, säger Styles.

– Meditationen har gett mig ett lugn som jag tror har varit väldigt bra för min mentala hälsa, fortsätter han.

I artikeln pratar han också om sin tid i pojkbandet One Direction, om musiken han har på gång, om sina resor och om varför han gillar att klä upp sig.

Läs hela intervjun via länken nedan.

Om intervjuer

Under rubriken ”Intervjuer” rekommenderar Omni-redaktionen under helgen några intressanta intervjuer med personer från flera vitt skilda branscher.

Om Omni-helg

Intervjuerna är en del av Omnis helgsatsning med rekommendationer på läsvärda, aktuella och intressanta recensioner, intervjuer och långläsning som publiceras varje helg.

Omni är politiskt obundna och oberoende. Vi strävar efter att ge fler perspektiv på nyheterna. Har du frågor eller synpunkter kring vår rapportering? Kontakta redaktionen